FAQ - Często zadawane pytania

Istnieje kilka prostych sposobów , które pozwolą zwierzęciu łatwiej znieść podróż . Włożenie do transportera małego kocyka lub innej części domowego posłania, uczyni z klatki przyjazne i bezpieczne miejsce. Operacje handlingowe oraz sam lot są związane z hałasem i szumem, więc dobrze jest wcześniej przyzwyczaić zwierzęta do odmiennych warunków oraz oswoić je z obecnością innych ludzi. W przypadku zwierząt starszych lub bardzo płochliwych, bardzo pomocne w przygotowaniu do podróży jest umieszczenie w domu klatki transportowej na kilkanaście dni przed planowanym wylotem. To najlepsza metoda na stopniowe przyzwyczajenie do tego, że przebywanie w klatce nie wiąże się z czymś niebezpiecznym.
Typy samolotów operujących z Warszawy, mają wydzielony przedział przeznaczony do przewozu zwierząt, umieszczony w tylnej części pokładu cargo. Warunki tam panujące są zbliżone do tych, panujących w kabinie pasażerskiej. Samoloty szerokokadłubowe, mają dodatkowo możliwość ustawienia takiej temperatury, jaka wymagana jest dla określonego gatunku zwierząt. Przewożone zwierzęta są zawsze traktowane z największą troską, zaś wszystkie operacje handlingowe wykonywane są delikatnie, ale jednocześnie najszybciej jak to możliwe.
Zwierzęta będące pod wpływem środków uspokajających nie zostaną zaakceptowane do przewozu. Ostatnie testy medyczne pokazują, że środki te powodują więcej problemów niż przynoszą korzyści
Najlepiej by zwierzak odbył podróż z pustym żołądkiem - pozwoli to uniknąć zanieczyszczenia klatki transportowej. Zalecamy aby nie karmić zwierząt w ciągu 4 godzin przed lotem.
Nasze biuro jest ulokowane w budynku Centrum Spedycji Lotniczej, Terminala Cargo MDL Warszawa, pokój nr 63. Mapa dojazdu jest dostępna w zakładce Kontakt. W razie kłopotów z dotarciem, prosimy o telefon.